Rodzaje zabezpieczeń przed ptakami

Masz problem z ptakami? Regularnie brudzą balkon, taras, strych czy poddasze?

Moja firma zajmuje się nie tylko zabezpieczeniami dla kotów, ale również pomagam w ochronie przed ptakami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w montażach zabezpieczeń jestem w stanie zabezpieczyć każdy balkon, okna, gzymsy, rynny czy poddasze przed inwazją ptaków.

Balkony i okna to istny raj dla ptaków. Uwielbiają na nich przesiadywać i zakładać gniazda, co skutkuje wielkimi zabrudzeniami od ich odchodów i ciągłym sprzątaniem balkonów. Wiąże się to także z nieprzyjemnym zapachem oraz co gorsza możliwością zarażenia się chorobami odzwierzęcymi oraz pasożytami roznoszonymi przez ptaki. Dzikie ptactwo, gołębie, wróble oprócz pozostawianych po sobie nieczystości często do naszych domostw przynoszą ze sobą różne pasożyty.

W momencie pojawienia się ptaków na balkonie, które przenoszą różnego rodzaju mikroorganizmy wywołujące niebezpieczne choroby, warto zabezpieczyć wówczas swój dom i mieszkanie. Odchody ptasie są bardzo groźne dla zdrowia człowieka, dlatego wymagają profesjonalnego czyszczenia mechanicznego i chemicznego.

Natomiast po wykonaniu usługi sprzątania i dezynfekcji powierzchni zanieczyszczonych chętnie doradzę dostępne możliwości skutecznego zabezpieczenia narażonych na bytowanie ptaków miejsc poprzez:

  • siatki ochronne przeciw ptakom,
  • kolce odstraszające ptactwo,
  • spirale na ptaki i inne konieczne zabezpieczenia.

Siatki dostępne są w wielu wariantach, o różnych grubościach linki i średnicy oczek, a także w wielu kolorach. W wypadku zabezpieczeń przeciwko gołębiom polecam siatki o oczku 50 mm, a przeciwko mniejszym ptakom takim jak wróble polecam siatki o oczku 28 mm.

Jeśli w domu znajdują się zwierzęta, prawdopodobne będą one chciały polować i bawić się z ptakami, szczególnie dotyczy to kotów. Siatka chroni nasze pupile przed wypadnięciem z balkonu oraz zapobiega przedostaniu się ptaka na teren balkonu i narażeniu zwierzęcia na kontakt.

Alternatywą siatek są spirale i kolce przeciw ptakom, które skutecznie odstraszają zarówno duże, jak i małe ptaki. Kolce na ptaki dostępne są w wielu wariantach, różniących się między sobą m. in. gęstością kolców czy sposobem ich rozstawienia. Dzięki temu można wybrać rozwiązanie przeciw ptakom, które będzie dostosowane do ich wielkości i zwyczajów. Kolce można montować na balkonach i tarasach, ale także w miejscach trudno dostępnych tj. rynny, parapety czy urządzenia będące częścią klimatyzatora, czyli w skrócie mówiąc wszędzie tam, gdzie obecność ptaków jest bardzo niepożądana.  Kolce na ptaki są legalne i dopuszczone do użytku – są całkowicie bezpieczne dla ptaków.

Zadbaj o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Masz pytania?

Chętnie pomogę, doradzę i wykonam darmową wycenę!