Technologie

wbijanie gwoździa

Dlaczego powinieneś wybrać profesjonalny montaż siatki?

Siatkę ochronną można zamontować samodzielnie. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych są gotowe zestawy do łatwego montażu siatek ochronnych na balkon. Należy jednak wziąć pod uwagę najważniejszą kwestię, czyli że sposób montażu siatki powinien być dostosowany do potrzeb i wielkości kota/-ów oraz do wymagań technologicznych i budowlanych balkonu. Zwierzęta o energicznym usposobieniu, które kochają wspinaczkę, powinny mieć siatkę wzmocnioną, aby w razie potrzeby nie zerwała się ona pod ciężarem kota.

ZALETY ZLECENIA MONTAŻU FACHOWCOWI to odpowiedni wybór materiałów i technologii wykonania montażu.

Chciałbym zwrócić uwagę na sposób przytwierdzania siatki do budynku,

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO ZWIERZĄT, NIE STOSUJĘ SIATEK NA ZACZEPY KLEJONE!

Zastosowana siatka ochronna powinna być odporna na gryzienie i warunki atmosferyczne – zwłaszcza w przypadku niezadaszonych balkonów.

Dostępne rodzaje sposobu montażu siatki na balkon

Sposób montowania siatki możliwy jest wewnątrz jak i na zewnątrz balustrady balkonu. Siatka po zamontowaniu nie zmienia kształtu balkonu, a także jago gabarytów (nie wpływa na zmniejszenie powierzchni użytkowej). Sposób montażu przeze mnie siatki jest estetyczny, dopracowany w każdym detalu, aby uprzyjemnić korzystanie z balonu właścicielowi, gwarantując przy tym bezpieczeństwo jego pupila.

Rodzaje montażu

Montaż inwazyjny
Montaż bezinwazyjny

Montaż inwazyjny (z wierceniem)

Po obwodzie całego balkonu (podłogi, sufitu, ścian balkonu oraz balustrad) montowane są kołki rozporowe lub inne zaczepy np. kołki do mocowań w izolacji, do których mocowana jest linka stalowa o grubości 2 mm naprężona śrubą rzymską. Do tak przygotowanego stelażu dopinana jest siatka ochronna za pomocą specjalnych zszywek, każde oczko siatki oddzielnie.

Zajrzyj do mojej Galerii zdjęć lub sprawdź Opinie zadowolonych klientów

W razie pytań zapraszam do Kontaktu i uzyskania Bezpłatnej wyceny

Montaż nieinwazyjny (bez wiercenia)

Siatka montowana jest w sposób nie ingerujący w strukturę elementów balkonu. Stosowana jest przede wszystkim w przypadku braku zgody Wspólnoty Mieszkaniowej lub Spółdzielni na wykonanie montażu inwazyjnego, a także w sytuacji możliwości utraty gwarancji deweloperskiej.

Montaż polega na wykorzystaniu profili aluminiowych lub stalowych lub ewentualnie uchwytów pozwalających stworzyć konstrukcję dla stelażu niezbędnego do montażu siatki na balkon. Ten rodzaj montażu siatki jest równie wytrzymały i stabilny jak montaż inwazyjny. Montaż bezinwazyjny siatki na balkon powoduje, iż zarówno elementy elewacji jak i balustrady są nienaruszone i po ewentualnym demontażu pozostawiają balkon w pierwotnym stanie.

Zajrzyj do mojej Galerii zdjęć lub sprawdź Opinie zadowolonych klientów

W razie pytań zapraszam do Kontaktu i uzyskania Bezpłatnej wyceny

Kilka zagadnień na temat sposobu montażu siatki:

Jaka metoda jest bardziej wytrzymała ? Inwazyjna czy bezinwazyjna?

Metoda inwazyjna jest najbardziej wskazana i wytrzymała. Metody bezinwazyjne  polecam jeśli budynek jest na gwarancji lub administracja nie jest przychylna montażom ingerującym w strukturę ścian budynku.

Mam na ścianie styropian, jak można zamontować siatkę?

W takich przypadkach stosuję odpowiednie materiały, które umożliwiają szybki montaż o bardzo dużej wytrzymałości.

Czy da się osiatkować balkon bez zadaszenia?

Tak, wówczas konieczny jest montaż wsporników do balustrady balkonu. Po ich zamontowaniu montuję siatkę na froncie i bokach, natomiast część sufitowa stworzona jest poprzez dociętą na wymiar siatkę.

Rodzaje usług dotyczących zabezpieczeń przed ptakami

Siatki ochronne

Dostępne są siatki o różnych wielkościach oczek oraz grubościach. Siatkę zabezpieczającą przeciwko ptakom należy dopasować do funkcji, jaką ma pełnić przy uwzględnieniu miejsca montażu i gatunku ptaków, przed którym ma chronić.

Kolce i spirale

Alternatywą siatek są spirale i kolce przeciw ptakom, które skutecznie odstraszają zarówno duże, jak i małe ptaki. Kolce na ptaki dostępne są w wielu wariantach, różniących się między sobą m. in. gęstością kolców czy sposobem ich rozstawienia. Dzięki temu można wybrać rozwiązanie przeciw ptakom, które będzie dostosowane do ich wielkości i zwyczajów. Kolce można montować na balkonach i tarasach, ale także w miejscach trudno dostępnych tj. rynny, parapety czy urządzenia będące częścią klimatyzatora, czyli w skrócie mówiąc wszędzie tam, gdzie obecność ptaków jest bardzo niepożądana.  Kolce na ptaki są legalne i dopuszczone do użytku – są całkowicie bezpieczne dla ptaków.

Czyszczenie i dezynfekcja

Oferuję fachowe usługi w zakresie czyszczenia i usuwania zanieczyszczeń po bytowaniu ptaków, głównie uciążliwych gołębi z:

  • balkonów, tarasów,
  • balustrad, parapetów,
  • okien, drzwi,
  • poddaszy, strychów,
  • dachów, rynien
  • innych nietypowych powierzchni

Sprzątam balkony z pozostałości gniazd i zanieczyszczeń. Utylizuję odchody oraz zbędne i zabrudzone rzeczy. Przywracam wszystko do stanu pierwotnego.

Po kompleksowym czyszczeniu balkonu (lub innych powierzchni) wykonuję dezynfekcję i odkażanie, aby zabić wszelkie zarazki, bakterie i grzyby.

Wszelkie prace wykonywane są w kombinezonach ochronnych oraz maskach zabezpieczających twarz, minimalizujemy kontakt zabrudzonych powierzchni z otoczeniem.

Masz pytania?

Chętnie pomogę, doradzę i wykonam darmową wycenę!